• آخرین ارسالات
  • پرطرفدارترین موضوعات
  • پربازدیدترین موضوعات

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12
نمایش نتایج: از 11 به 12 از 12

موضوع: مشکل رفع بوت رسیورهای ای استار . x50000/x4000 mega/ x2200

حافظ محمد آواتار ها
    سرپرست ارشد تالار ریسیور و تعمیرات

حافظ محمد آنلاین نیست.
    خوزستان - شوش دانيال (ع)،خونمون . اتاقم ....

نقل قول نوشته اصلی توسط pejman1300 نمایش پست ها
    درود و خسته نباشید . رسیور istar a700 روی لوگو میمونه و بعد از 1 مین ریست میشه و این چرخه ادامه داره . ایسی تنظیم ولتاژ lnb سوخته بود که تعویض شد . بعدش که روشن کردم رو لوگو مونده . فایل بایوس هم فلش کردم .بازم حل نشد .نرم افزارم از طریق usb میزنم هیچ اتفاقی نمیوفته . تمامی ولتاژها اکی هستن . از اساتید کسی هست بتونه راهنمایی کنه؟ سپاسگذارم .
    سوال بعدیم اینه که توی همین حالت ولتاژی که برای LNB از ایسی مربوطه میاد حدود 3 ولت هست . این عادیه؟ ینی تا سیستم بوت نشه اون ولتاژ سوئیچ نمیشه . درست یا غلط کسی هست توضیح بده؟ سپاس از وقتی که میگزارین
    سوال دیگه اینکه : به هر دلیل اگه مجبور بشیم آیسی فلش رو تعویض کنیم باید همون شماره باشه ؟ یا اگر دیتا شیت و حجم یکی باشه ولی با پارت نامبر های مختلف شدنیه یا خیر .

درود :

بطور کل توضیح میدم که امیدوارم در حین توضیحات به سوالات شما پاسخ داده باشم ..

1- از ولتازهای خروجی پاور از فیکس بودنشون اطمینان حاصل کرد.
    2- علت خرابی رسیور رو حتماً از مشتری جویا باشید که دقیق براتون توضح بدند چرا که میتونه کار رو برای شما میانبر کند مثلاً اگر صاعقه رعد و برق به رسیور خورده دیگه خودتون رو اذیت نکیند قابل درست شدن نیست....
    3- در بعضی از رسیورها اگر فلش خالی کرده باشن خروجی وفتاژ LNB مقتل میشه اما در اکثر رسیورها روی یکی از قطبیتها خروجی دقیق ولتاژ LNB دارند .
    4- برای اقدام به فلش کردن رسیور از طریق USB حتماً کول دیسک باید فرمت شده باشه و خروجی فرمت اون هم FAT32 باید باشه بعد فایل فلش مرتبط رو حتماً
    به ROM.BIN ویکی را به ROMNEW.BIN تغییر نام بدید و فایل رو بریزید رو فلش و به یکی از پورتهای ریسیور وصل کنید و دکمه power یا همون برق پشت دستگاه رو خاموش کنید . بعد دکمه standby یا خاموش و روشن جلوی پنل رو با انگشت فشار بدید و رها نکنید . حالا دکمه power پشت دستگاه رو روشن کنیدو وقتی اعداد روی پنل جلوی دستگاه شروع به شمارش معکوس کردند انگشتتون رو از روی دکمه standby جلوی پنل بردارید تا نرم افزار
    بصورت کامل منتقل بشه و دستگاه بالابیاد
    5- و در جواب سوال آخر شما اینه که تراشه در بعضی رسیورها مشاهده کردیم بعلت سکیوریتی لایسنس نامبرها شرکت مربوطه فقط و فقط تراشه های مرتبط با هان دیتاشیت باید باشه که با اوردن تراشه از رسیورهای اوراقی همان مدل برند میبینیم مشکل کاملاً برطرف میشه موفق باشید
    ویرایش توسط حافظ محمد : 10-11-2020 در ساعت 10:57 AM
    من زاده ی ایرانم، آزاده و آزاد...........بیگانه پرستیدن ننگ است مرا ننگ

إِلَهِي كَفَى بِي عِزّا أَنْ أَكُونَ لَكَ عَبْدا وَ كَفَى بِي فَخْرا أَنْ تَكُونَ لِي رَبّا أَنْتَ كَمَا أُحِبُّ فَاجْعَلْنِي كَمَا تُحِبُّ

خدایا عزتی بالاتر از آن نیست که من بنده ی تو باشم، و فخر و مباهاتی بالاتر از این نیست که تو پروردگار من هستی، خدایا تو آنگونه هستی که من دوست می دارم، مرا نیز همانگونه قرار ده که خود دوست می داری.

ميگن سويچ تشكر خرابه امتحان كن ببين راست ميگن!!!

2. 2 کاربر از پست مفید حافظ محمد سپاس کرده اند .

VIP

pejman1300 آنلاین نیست.

درود و سپاس بابت جوابتون . در تکمیل موضوع باید عرض کنم خدمت شما . که مشتری میگه خود به خود اینجوری شده . حالا در اثر نوسان یا هرچیزی . مشتری کلا اطلاع از نحوه خرابی نداره . اگر دقیق میدونست خیلی بهتر میشد طبق گفته شما . طبق اموزش شما برای تغیر نام نرم افزار انجام دادم ولی فرمتشو که ap. بود تغییر ندادم که اینم تست میکنم ببینم چی میشه . در مورد نحوه چگونگی آپدیت فریمور با usb مشکلی که هست اینه که این نوع مدل ینی a700 دارای پاور ساپلای 12 ولتی خارجی هست به دلیل کوچک بودن دستگاه . و تمامی ولتاژهای مورد نیار در داخل برد ساخته میشن و نکته دیگه اینه که این مدل ها اصلا کلید پاور و کلید استندبای و حتی پنل هم ندارن و ir و led وضعیت روشن بودن ویا استندبای با یک قطعه جدا و با کابل به مین بورد وصل میشن . بنابراین این روش انتقال usb با کلید پاور روی این مدل کاربرد نداره . توی نت و همین انجمن خیلی گشتم در مورد چگونگی آپدیت از طریق usb چیزی پیدا نکردم . حتی کسایی پیشنهاد داده بودن که با کلید خاصی روی ریموت این کار انجام بشه تست کردم جواب نداد . برای تکمیل باید بگم که cpu برد موقع روشن بودن بصورت عادی گرم میشه و انگار داره درست کار میکنه . و حتی با اسیلوسکوپ درموقع استارت دستگا پین های ای سی فلش هم چک کردم . موقع استار یه دیتایی رو میخونه و همینجور روی پین دیتای usb هم چک کردم موقع اتصال یه ارسال و دریافتی از usb انجام میشه ولی اتفاقی نمیوفته . ولتاژ رم روی مین برد هم 1.8 هست که طبق دیتاشیت درست هست . 5 ولت و 3.6 هم روی قسمت های دیگه هست . شماره فلش خودشو بگیرم بایوس فلش بزنم ببینم چی میشه . سپاس فراوان بابت وقتی که گذاشتینبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_۲۰۱۶۰۱۰۴_۱۷۵۹۵۲ (1).jpg
مشاهده: 10
حجم: 76.3 کیلو بایتبرای دیدن سایز بزرگ روی عکس کلیک کنید

نام: IMG_۲۰۱۶۰۱۰۴_۱۸۰۶۵۳.jpg
مشاهده: 10
حجم: 58.8 کیلو بایت

4. کاربر روبرو از پست مفید pejman1300 سپاس کرده است .

صفحه 2 از 2 نخستنخست 12

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)