صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 456
نمایش نتایج: از 51 به 51 از 51

موضوع: تجربیات تعمیرات در مدلهای آی کلاس

bardia.t آواتار ها
    کاربر افتخاری

bardia.t آنلاین نیست.

نقل قول نوشته اصلی توسط Ancient نمایش پست ها
    سلام و درود .
    هرچند این ریسیور یه کم قدیمی شده ، اما این رفع عیب برای من خیلی شیرین و مهم بود .

همین ایرادِ یهوییِ no signal شدن( فرقی هم نمیکنه که کدوم جهت و ماهواره و سیگنال باشه . اما چیزی که قدیم خاطرم هست زیاد پیش میومد پریدن از کانالهای hd به sd و بالعکس ، بیشتر باعث این موضوع میشد ). فرقی هم نمیکرد که بگیم دستگاه زیاد روشن بوده ، زیادی داغ شده و... . ممکن بود تازه دستگاه روشن کرده باشین پیش بیاد . یا توی سرچ گاهی وقتها روی یه فرکانس پیش میومد یا گاهی وقتی دیش خیلی دقیق بود ( جهت هایی که قدرت رو 100 درصد میزد ) بیشتر این مورد روی اون جهتها پیش میومد . البته این مشکل ، با یک خاموش و روشن کردن از پشت، برطرف میشد. ( اینم اضافه کنم توی یه تاپیکی از همینجا که الان بسته شده ایراد گرم شدن بیش از حد این دستگاه رو هم بخشی از علت ، دوستان اعلام کرده بودن که البته در تجربه من ، گرمای زیاد باعث ریستارت شدن دستگاه میشد .

و اما راه حل ( دیروز تجربه اش کردم . برای من جواب داد . شاید برای شما هم جواب دهد . چون طبق نظر یکی از عزیزان در همان تاپیک بسته شده، ممکنه روی بعضی از دستگاهها از همین مدل جواب بده و روی بعضی خیر ) :

در مسیر تیونر ( اگر اشتباه نکرده باشم ) دو تا خازن خواهیم دید با مشخصه 470میکرو /10ولت . یکیش چسبیده به آی سی رگلاتور lm317 و دیگری یه کم پایین تر ( با یه نگاه به راحتی قابل تشخیصه). این دو تا رو با خازن 470میکرو عوض کردم اما 16 ولت.

اینم بگم درست قبل از اینکه تعویض کنم آخرین فایل آپدیت رو ریختم . سافتکم هاشو هم ریختم . دستگاهو هم ریست کردم . بعد سرچ کردم دو تا ماهواره عرب و یاه ست رو .

بین سرج ، یه بار no signal شد . حین جستجوی سریع و جابه جایی بین کانالها هم چند بار پیش اومد .

اما
    بعد از این تعویض، هر کاری باهاش کردم ، هرجور بالا پایینش کردم( طبق تجربیاتی که از قدیم داشتم برای وقوع no signal ) دیگه این اتفاق نیفتاد . تنها تغییری که حس کردم اینه که انگار یه کم تاخیر بین تعویض کانالها بیشتر شده ( در حدود 1 ثانیه بیشتر نسبت به قبل)

دوستان اگر مورد یا مشکلی در این راهکار میبینن لطفا بیان کنن .
    که در اختیار دوستان
    با درود //خرابی خازنهای مسیر تیونر بسیار شایع هست بخصوص در این مدلها بهرحال ممنو ن از تجربه ای
    هرگز نخواب كورش اي مهر اريايي بي نام تو وطن نيز نام و نشان ندارد

2. 3 کاربر از پست مفید bardia.t سپاس کرده اند .

صفحه 6 از 6 نخستنخست ... 456

اطلاعات موضوع

کاربرانی که در حال مشاهده این موضوع هستند

در حال حاضر 1 کاربر در حال مشاهده این موضوع است. (0 کاربران و 1 مهمان ها)